Վաշինգտոնի շրջակա միջավայրի համակարգը
DC Circulator- ը տրամադրում է էժան, հաճախակի ավտոբուսային սպասարկում Վաշինգտոնի շրջակայքում: Այս համեմատաբար նոր ավտոբուսային ծառայությունը մեծացնում է Վաշինգտոնի, ԱՄՆ-ի տեսարժան վայրերի մատչելիությունը եւ հեշտացնում այցելուների, դաշնային աշխատողների եւ տեղական բնակիչների համար, որպեսզի կենտրոնանա քաղաքի կենտրոնից: DC Circulator- ը գործընկերություն է DDOT- ի, Վաշինգտոնի մետրոպոլիտենի տարածքային տրանսպորտային մարմնի (WMATA) եւ DC Surface Transit, Inc.- ի միջեւ:
2005 թ.-ից սկսած, Circulator- ը զգալիորեն աճել է `լրացնելով Մետրոյի ավտոբուսը եւ երկաթուղային ծառայությունը եւ միացնելով DC- ի թաղամասերի եւ գործունեության կենտրոնների մեծ մասը: Յուրաքանչյուր երթուղին ունի տարբեր ժամեր, որոնցից յուրաքանչյուրը պահանջում է տարածքի պահանջարկ: (Ստորեւ նշված ժամերը ենթակա են փոփոխման)
DC Circulator երթուղիները
- National Mall - Այս երթուղին սկսվում է Union Station- ում, ճանապարհորդում է Լուիզիանա պողոտայի, NE- ի միջով եւ անցնում National Mall- ի շուրջ, Madison Drive, SW; Սահմանադրության պողոտա, NW; West Basin Drive, SW; Օհայոյում Drive, SW; եւ Ջեֆերսոն Քեյփ, SW. Ծառայությունը ունի 15 կանգառ, ամենահեղինակավոր շրջանի վայրերից `Lincoln Memorial- ի, Թոմաս Ջեֆերսոնի հուշահամալիրից, Սմիթսոնյանի բնական պատմության ազգային թանգարանի եւ Ամերիկյան պատմության ազգային թանգարանի, Ազգային պատկերասրահի եւ ԱՄՆ-ի Կապիտոլիում: Ժամեր (հոկտեմբեր-մարտ): Աշխատանքային օրեր 7am - 7pm; Շաբաթավերջներ 9am - 7pm;
(Ապրիլ-սեպտեմբեր) շաբաթվա օրերը `7am - 8pm; Շաբաթվա 9-ից 7-ը:
- Dupont Circle - Ջորջթաուն - Ռոսսին - Երթուղին սկսվում է 19-րդ փողոցի NW եւ N փողոցներում: Dupont Circle- ում, ճանապարհորդում է M Street- ին, մի քանի անգամ կանգնելով Ջորջթաուն ճանապարհին, այնուհետեւ դեպի Ռոսսին Մետրո կայարան, որտեղ այն անցնում է հակառակ ուղղությամբ: Ժամեր `կիրակի - հինգշաբթի` 7:00 - կեսգիշեր; Ուրբաթ եւ Շաբաթ: 7am - 2am:
- Ջորջթաուն - Միություն կայարան - Ավտոբուսը սկսվում է Վիսկոնսին եւ 35-րդ փողոցներով, ճանապարհորդում Վիսկոնսին, Մ. Փողոց Փենսիլվանիայի պողոտայով, K փողոցով, Նյու Յորք պողոտայում եւ Մասաչուսեթսի պողոտայում, Union Station- ում, որտեղ կանգ է առնում ավտոկայան ավտոբուսի մակարդակով, հասանելի է կայանի մզնին մակարդակից: Ժամեր `օրական` 7 - 9pm:
- Union Station - Navy Yard - Այս երթուղին սկսվում է Columbus Circle- ի Union Station- ի դիմաց եւ ճանապարհորդում է Capitol Hill- ի Նյու Ջերսի եւ M փողոցների նավագնացային բակ: Ժամեր (հոկտեմբերի-մարտ): Շաբաթվա 6-ից մինչեւ 7-ը; (Ապրիլ-սեպտեմբեր): Շաբաթվա 6-ից 9-ը
Շաբաթ օրերը, ժամը `7: 00-ն: - Woodley Park - Adams Morgan - McPherson Square - Այս երթուղին սկսվում է Կոնեկտիկուտի պողոտայում եւ 24-րդ փողոցում եւ անցնում Adams Morgan- ով, ավարտելով McPherson հրապարակում: Ժամեր `կիրակի - հինգշաբթի` 7:00 - կեսգիշեր; Ուրբաթ եւ Շաբաթ: 7am - 3:30 am
Տեսեք շրջանագծի քարտեզը
Ծախսերի եւ վճարման տարբերակները
Circulator ավտոբուսը արժե $ 1 ուղեւորություն, $ 50 մեծահասակների համար:
- Կանխիկ - ճշգրիտ փոփոխություն
- SmarTrip քարտը `Մետրոյի ֆոնային քարտը
- Փոխանցել Metrobus- ից կամ Circulator ավտոբուսների միջեւ, մինչեւ երկու ժամ անվճար
- Ուղեկցող ավտոբուսի կանգառներում ուղեվարձի տոմսերը կամ ավտոկայանատեղիների գնման համար տոմսերը գնալուց առաջ: Մեքենաներ ընդունում են փոփոխություն կամ վարկային քարտեր
Կայք ` www.dccirculator.com